انواع پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره را میتوان به انواع مختلفی از لحاظ ساخت و مدل شان تقسیم بندی کرد.

 

انواع پنجره دوجداره از نظر مدل

- پنجره دوجداره ثابت:

شکل این نوع پنجره به این صورت است که کاملا ثابت بوده و بازشو نیست. این نوع پنجره جزو پراستفاده ترین نوع پنجره دوجداره است. بدلیل استفاده نکردن از یراق آلات در این نوع پنجره؛ از قیمت کمتری برخوردار است و همچنین عایق بهتری در برابر گرما، سرما و گرد و غبار میباشد.

 

پنجره دوجداره ثابت

 

- پنجره دوجداره تک حالته:

که نام دیگر آن پنجره دوجداره لولایی میباشد. شکل باز شدن این پنجره به این صورت است که روی یک محور افقی باز میشود. از نظر قیمت این نوع پنجره دوجداره از نوع ثابت آن گرانتر میباشد و در جایگاه دوم قرار دارد.

 

پنجره دوجداره تک حالته

 

- پنجره دوجداره دو حالته:

شکل این نوع پنجره دوجداره به این صورت است که از دو محور افقی و عمودی بار میشود و کاربرد زیادی دارد. همچنین این نوع پنجره بدلیل انعطافی که دارد بسیار محبوب است. این پنجره مناسب جاهایی است که پرده نصب شده و با باز کردن پنجره مدل پرده بهم میریزد؛ اما با این نوع پنجره پرده ثابت میماند و همچنین میتواند باعث تهویه هوا نیز بشود.

 

پنجره دوجداره دو حالته

 

- پنجره بازشو لولایی:

این نوع پنجره دوجداره به این صورت است که با استفاده از لولا پنجره هم به داخل و هم به بیرون باز میشود. این پنجره در برابر گرما، سرما و گردو غبار کاملا عایق است. همچنین میتوان از این نوع در کنار پنجره ثابت استفاده کرد که ترکیب زیبایی را میسازند . در تمام بخش های ساختمان میتوان از پنجره بازشو لولایی استفاده کرد.

 

پنجره بازشو لولایی

 

- پنجره کلنگی:

در این نوع پنجره دوجداره، لولاها در قسمت پایین پنجره وجود دارند و از بالا باز میشود. که باعث میشود تا تهویه به صورت حداکثری انجام شود. این پنجره ها در سرویس های بهداشتی کاربرد دارند زیرا فقط لازم است تا تهویه انجام شود و نور به داخل بیاید. اکثرا این پنجره در سایز های کوچک ساخته میشود.

 

پنجره کلنگی

 

- پنجره آکاردئونی:

این مدل پنجره دوجداره برای قسمت هایی مناسب است که متراژ زیادی پنجره لازم دارد. باز و بسته شدن این نوع پنجره به صورت جمع شونده میباشد که بسیار آسان و زیبا است.

 

پنجره آکاردئونی

 

- پنجره سایبانی:

این نوع پنجره به همراه دیگر مدل های پنجره دوجداره استفاده میشود و بیشتر در سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد زیرا تهویه را به خوبی انجام میدهد. همچنین این نوع پنجره دوجداره هم به داخل و هم به بیرون باز میشود.

 

پنجره سایبانی

 

- پنجره فرانسوی:

نام دیگر این پنجره، پنجره دولنگه بازشو میباشد. شکل آن به این صورت است که دو سمت پنجره باز میشوند و ستونی بین آنها وجود ندارد.

 

پنجره فرانسوی

 

- پنجره خلیجی:

این نوع پنجره را از ترکیب پنجره ثابت و بازشو میسازند و به شکل های چندضلعی ساخته میشوند. این نوع بیشتر در قسمت پذیرایی ساختمان ساخته میشود زیرا زیبایی خانه را چند برابر میکند.

 

پنجره خلیجی

 

- پنجره فولکس واگنی:

مدل باز شدن این پنجره ها مانند درب های ون میباشد اما دارای عایق بندی بهتری نسبت به مدل کشویی هستند و زیبایی بیشتری دارند.

 

پنجره فولکس واگنی

 

- پنجره کشویی:

این نوع پنجره به صورت کشویی باز و بسته میشوند  و مزاحمتی برای پرده ندارند. این نوع به دو مدل تک ریل و جفت ریل تقسیم بندی میشوند.

 

پنجره کشویی

 

- پنجره محوری:

نام دیگر این مدل پنجره دایره ای میباشد. این نوع پنجره دوجداره به شکل دایره است و مدل باز شدن آن به صورت دایره ای میباشد.

توری پنجره دو جداره upvc

توری پنجره دو جداره upvc

برای جلوگیری از ورود درب حشرات و تا حدودی گرد و خاک به داخل خانه مخصوصا در فصل های بهار و تابستان از توری های پنجره های دوجداره استفاده...

اطلاعات بیشتر ...

پنجره دوجداره upvc  وین تک

پنجره دوجداره upvc وین تک

پنجره دوجداره وین تک به پنجره هایی گفته میشود که از پروفیل های خوب و باکیفیت مارک وین تک ساخته شده‌اند، گفته میشود. وین تک نام یک برند...

اطلاعات بیشتر ...

پنجره دو جداره upvc کلنگی

پنجره دو جداره upvc کلنگی

پنجره های کلنگی  بیشتر برای سرویس های بهداشتی و راه رو ها طراحی می شود و نیاز به جای کمتری دارد در این پنجره ها قابلیت باز شدن از بالا یا...

اطلاعات بیشتر ...

پنجره دو جداره آکاردئونی

پنجره دو جداره آکاردئونی

پنجره دوجداره آکاردئونی چیست؟
پنجره دوجداره آکاردئونی نوعی از پنجره دوجداره است که در مکان هایی که پنجره یا درب عریض میخواهند استفاده...

اطلاعات بیشتر ...

پنجره دوجداره upvc رنگی

پنجره دوجداره upvc رنگی

با امروزه پیشرفت روز افزون علوم در صنعت درب و پنجره upvc  شرکت ارس وین توانته با افتخار محصولات خود را در رنگ های متنوع تولید نماید.
درب و...

اطلاعات بیشتر ...

پنجره دوجداره UPVC کشویی

پنجره دوجداره UPVC کشویی

پنجره upvc کشویی یکی از انواع پنجره های دوجداره است. این نوع پنجره به صورت کشویی باز میشود و حجم فضای کمتری را درگیر‌ میکند. همچنین این نوع...

اطلاعات بیشتر ...