upvc-keshoi.jpg

پنجره دوجداره UPVC کشویی چیست؟

پنجره دوجداره upvc کشویی یکی از انواع پنجره های دوجداره است. این نوع پنجره به صورت کشویی باز میشود و حجم فضای کمتری را درگیر‌ میکند. همچنین این نوع باعث خراب شدن و کشیده شدن پرده‌های نصب شده روی پنجره نمی شوند و بسیار پر کاربرد هستند.
عایق بودن پنجره دوجداره کشویی نسبت به پنجره دوجداره لولایی کمتر است و همچنین آب‌بندی و هوابندی ضعیفتری نسبت به نوع لولایی آن دارد.
پنجره دوجداره کشویی در دو نوع تک ریل و جفت ریل وجود دارد.

پنجره کشویی upvc تک لنگه بازشو

پنجره کشویی تک لنگه بازشو
پروفیل پنجره دوجداره upvc کشویی
پروفیل استفاده شده در پنجره های دوجداره، مهمترین قسمت در پنجره دوجداره است. در هنگام خرید باید حتما به گواهینامه و استانداردهای آن توجه شود.
اگر پروفیل پنجره upvcکشویی از مواد نامرغوب استفاده شده باشد، باعث لرزش خیلی زیاد میشود و مشکلات زیادی را بوجود می‌آورد. اما امروزه در بازار بدلیل قیمت ارزانی که دارد به مقدار زیاد یافت میشود.

یراق پنجره upvcکشویی

در این نوع پنجره، غلطک‌هایی وجود دارند که در زیر بازشو قرار گرفته‌اند. کار این غلطک ها حرکت بازشدن پنجره است و تمام وزن پنجره روی آنها قرار میگیرد.
اما امروزه در بازار بدلیل قابل مشاهده نبودن این غلطک ها از جنس پلاستیکی نامرغوب آنها استفاده میشود. این کار باعث میشود بعد از گذشت مدت زمانی غلطک‌ها شکسته شوند و و این کار باعث میشود که هوابندی و آب‌بندی نیز به درستی عمل نکنند.
بهترین نوع غلطک برای استفاده در پنجره upvcکشویی، نوع سرامیکی آن است. این نوع تحمل وزن بالایی دارد و طول عمر زیادی نیز دارد. همچنین این نوع غلطک‌ها بسیار روان هستند و در ابعاد بزرگ نیز بسیار کاربرد دارند.

دستگیره پنجره upvc کشویی

در پنجره دوجداره کشویی بهتر است از دستگیره مخصوص و بزرگ استفاده شود تا نیروی فیزیکی برای جابجایی این پنجره کمتر شود و راحتتر کار باز و بسته شدن انجام گیرد.

یراق ضد سرقت و امن پنجره upvcکشویی

در این نوع پنجره، حتما باید اصول ضد سرقت و امن بودن رعایت شود، زیرا درصورت رعایت نکردن این قوانین میتواند مشکل ساز شود.

نوارهای آب‌بندی و هوابندی فرچه شکل

کاربرد این نوارها در فاصله بین پنجره بازشونده و ثابت است؛ که کار آب‌بندی و هوابندی را انجام میدهد. درواقع این نوارها پنجره را نسبت به گردوخاک و رطوبت عایق میکنند.
بهتر است برای خرید پنجره upvcکشویی به این نوارها توجه شود تا از نوارهای استاندارد استفاده شده باشد.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید